Vodafone Parkı’ın Tarihi İskân Sorunu Çözüldü!

0
432

Başkan Rıza Akpolat, Vodafone Park’ın tarihi iskân sorununu çözüme kavuşturdu…

2012-13 sezonunun 33. haftasında İnönü Stadı’na veda eden Beşiktaş Futbol Kulübü’nün 1065 gün süren stadyum hasreti 10 Nisan 2016 tarihinde protokol açılışı gerçekleştirilen Vodafone Park’la sona ermişti.

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Park’ın uzun süredir devam eden iskân sorunu çözüldü. Bu tarihi sorunu çözüme kavuşturan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Vodafone Park’ın iskân belgesini 14 Haziran Pazartesi günü belediye binamızda gerçekleşen törenle BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye takdim etti. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat şunları söyledi:

“Bugün Şampiyon Beşiktaşımız için tarihi bir gün. İnönü Stadı’nın mirasını devralan Vodafone Park’ın iskân sorununu çözdük. Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimine stadın iskân belgesini takdim ettik. Şampiyonluk gecesi fotoğrafı paylaşım rekoru kıran Onur Gula ve emektarımız Uğur Danış da bu değerli anda bizimleydi. Bir Beşiktaşlı olarak ve Beşiktaş Belediye Başkanı olarak bu tarihi süreci olumlu bir biçimde sona erdirdiğimiz için büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum. Beşiktaşımıza kendi stadında sonsuz başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Beşiktaşımız içeride ve dışarıda nice başarıya ve şampiyonluğa koşacaktır. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Vodafone Park’ın iskân belgesini aldıktan sonra açıklama yapan BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’a teşekkür etti.