Su ve Vicdan Nöbeti’ne Destek Her Geçen Gün Büyüyor…

0
518

Kirazlı Balaban çeşmesi mevkiinde “Doğa ve Yaşam” için başlatılan “Su ve Vicdan nöbetine” destek artarak devam ediyor.

Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan su nöbeti 8. gününde ülkenin dört bir yanından gelen yurttaşlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor “Su ve Vicdan Nöbeti” kamp alanına Türkiye’nin dört bir yanından çevre-doğa dostu dernekler, sivil toplum kuruluşları, aktivistler ve yerel, ulusal, uluslararası basın temsilcileri, köşe yazarları ve ünlü isimler akın ediyor.

Nöbetin 8. Gününde maden ve kamp alanını 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş, Türkiye Kent Konseyleri Platformu, Gelibolu ve Karşıyaka Kent Konseyi gibi birçok sivil toplum kuruluşu katıldı. Katılımcılar yürüyüş yaparak maden sahasının olduğu bölgede Alamos Gold firmasını protesto etti. .

Sosyal medyadan da çok büyük destek alan nöbete birçok ünlü, siyasi isimler, aktivistler ve belediyeler #KazdağlarıHepimizin #KazDağınaDokunma #SuNöbetindeyiz diyerek destek vermeye devam ediyor.

Çanakkale Kent merkezinden Kirazlı Balaban Çeşmesi Mevkiinde su nöbeti yapılan bölgeye gelmek isteyen doğa severler için STK’ların talebi üzerine Cumhuriyet Meydanından saat 09.00, 13.00 ve 17.00’da servis araçları kalkıyor.