Sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu? Bilim Kurulu üyesi canlı yayında cevap verdi

0
304

Corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü’ye canlı yayında “Sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?” sorusu yöneltildi. Özlü, “İdari kararlar bizi aşıyor. Salı günkü toplantıda bu gündeme gelebilir. Bu rakamlara ve vatandaşın uyumuna bağlı.” dedi.

Habertürk ekranlarında yayınlanan programına konuk olan Corona virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü’ye “Sokağa çıkma yasağı 4 gün olur mu?” sorusu yöneltildi.

“Salı günkü toplantıda gündeme gelebilir”

Prof. Özlü, 23-24-25-26 Nisan’ı kapsayan dört günlük sokağa çıkma yasağı ilan edileceğiyle ilgili soruya, “23 Nisan konusu Bilim Kurulu’nda ayrıca görüşülmedi ama bizim önerimiz bu kısıtlamalarının sürdürebildiği kadar yapılması yönünde. İdari kararlar bizi aşıyor. Salı günkü toplantıda bu gündeme gelebilir. Bu alınan sonuçlara bağlı. Seyir sıralamasındaki gidişe bağlı. Vatandaşın uyumuna bağlı. Şu anda yorumlamak zor” yanıtını verdi.

“İnişe geçirmemiz lazım”

Corona virüsle mücadelede çok hassas ve kırılgan noktada olduğumuzu belirten Özlü, “Salgını kontrol altın almış değiliz. Vaka sayımız artıyor. Kayıplarımız artıyor. İnişe geçirmemiz lazım. Bu tedbirleri sürdürmemiz lazım. Toplulumuzun gevşememesi, rehavete kapılmaması lazım” şeklinde konuştu.

Kaynak: Posta