PANDEMİ SAVAŞÇILARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

0
219

Tüm dünya koranavirüs tehdidi altındayken zabıta ekipleri, pandeminin ilk günlerinden itibaren sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve hastalara her türlü desteği verdi. Caddeleri dolaşarak vatandaşa ve işyerlerine maske, mesafe ve hijyen uyarısı yaptılar. Pazarlarda önce tezgah mesafelerinden başlayarak maske ve hijyen denetimleri gerçekleştirdiler, sigara ve sokağa çıkma ihlallerine engel oldular, olmaya devam ediyorlar.

Ama öyle yürek ısıtan destekleri de vardı ki Bağcılar Belediyesi Zabıta ekiplerinin; hastaneye gidemeyen Ziya ve Şerife Sütçü çiftinin 29 günlük bebeği Ali Eymen’e anne sütünü de onlar yetiştirdi, günlük iğnelerini vurdurmak isteyen onlarca hastayı hastaneye götürüp getirdi, emekli amca ve teyzelerin maaşlarını da bankamatikten çekip evlerinde teslim etti…

İşte, zabıta ekiplerinin 1 yılıdır devam eden pandemi sürecinde gösterdikleri özverili çalışmaları Bağcılar halkı tarafından büyük takdir ile karşılanırken Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da mesai arkadaşlarının her birine başarı belgesi verdi. Çağırıcı, “Tüm dünyanın korku içinde olduğu bu salgın döneminde gayretlerinizle ilçe sakinlerine güven ve cesaret verdiniz. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kovid-19’un ülkemizde görülmeye başladığı ilk günlerden itibaren gerek polis ekipleriyle yürüttüğü Vefa Grubu olarak gerekse kendi bünyesinde verdiği denetim ve destek hizmetlerinde gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı halkın takdirini kazandı.

Tüm dünya koranavirüs tehdidi altındayken zabıta ekipleri, pandeminin ilk günlerinden itibaren sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve hastalara her türlü desteği verdi. Caddeleri dolaşarak vatandaşa ve işyerlerine maske, mesafe ve hijyen uyarısı yaptılar. Pazarlarda önce tezgah mesafelerinden başlayarak maske ve hijyen denetimleri gerçekleştirdiler ve halâ devam ediyorlar. Sigara ve sokağa çıkma ihlallerine engel oldular…

Zabıta ekipleri, sokağa çıkma yasağı nedeniyle Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 29 günlük bebeklerini emzirmeye gidemeyen Şerife – Ziya Sütçü çiftinin imdadına da yetişti. Ali Eymen’e anne sütünü evden alarak hastaneye götürdüler günlerce…
Hastanelerde iğnelerini vurdurmaya gidemeyen onlarca hastayı da yine onlar hastaneye götürüp getirdi… Emekli amca ve teyzelerin maaşlarını da bankamatikten çekip evlerinde teslim ettiler…

İşte bu isimsiz kahramanlara Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı tarafından başarı belgesi verildi. Yeni hizmet binasındaki konferans salonunda sosyal mesafe ve maske kuralına uygun gerçekleşen törende Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da katıldı.

İlçe sakinlerine cesaret verdiniz

Zabıtanın belediyenin yüzü olduğunu ifade eden Başkan Çağırıcı, “Sizin çalışmalarınızda her zaman gerekli özen gösterdiğinizi biliyorum ve bunu da sahada görüyorum. Özellikle tüm dünyanın korku içinde olduğu bu salgın döneminde gayretlerinizle ilçe sakinlerine güven ve cesaret verdiniz. Bu mücadelede başarılı olmamızda sizlerin emeği büyük. Sizleri tebrik ediyorum” dedi. Daha sonra Başkan Çağırıcı, koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Destek Grubu’nda, Kaymakamlık denetimlerinde ve belediye bünyesinde hizmet veren 174 zabıta görevlisine teşekkür plaketlerini takdim etti. Çağırıcı, günün anısına pandemi savaşçılarıyla da fotoğraf çekildi.

Her gün 1500 denetim

Pandemiyle mücadelede bir yılı geride bırakan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Mart ayından beri Kovid-19 salgınına karşı 7/24 çalışma esasıyla mücadelesini sürdürüyor. Gece ve gündüz olmak üzere ikiye bölünen zabıtalar, bir yandan fırsatçılara göz açtırmadı diğer yandan da halkın sağlığı için denetimlerini sıklaştırdı. Semt pazarlarına yönelik çalışmalarda ise hiç taviz verilmiyor. Her gün ortalama 1500 denetlemeyle salgına karşı çalışmalar sürdürülüyor.