LOKMAN ÇAĞIRICI; SALGINDA EN ÇOK ENGELLİLERİ DÜŞÜNÜYORUM

0
286

Yaptığı hizmetleriyle engellilere olan sevgisi bilinen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, katıldığı canlı yayında sözleriyle bir kez daha “Engelli babası” olduğunu gösterdi. Koronavirüsle birlikte engellilerin de sosyal hayattan uzaklaştığını belirten Çağırıcı, “Engellilerin evdeki hayatlarını düşündükçe üzülüyorum. Sabır diyorum. İnşallah bu günler geçecek ve tekrar buluşacağız” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı Gazeteci Mithat Sayar’ın Proğramına konuk oldu

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, yerel bir gazetenin internet üzerinden yaptığı canlı yayına konuk oldu. Bağcılar Belediyesi Çanakkale Zafer Müzesi’nden gerçekleşen ve gazeteci Mithat Sayar’ın sunduğu canlı yayında Çağırıcı hem gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu hem de izleyenlerin sorularını cevaplandırdı.

1000 kişiye iftar yemeği ve sahurluk

Kovid-19 nedeniyle Ramazan programında değişiklik yaptıklarını dile getiren Çağırıcı, “Bağcılar’da Ramazan yine farklı yaşanıyor. Gönül sofralarına misafir olamadık ama bu sene de ‘Evde Ramazan farklı yaşanır’ sloganıyla sosyal, kültürel çalışmalarımızı ve böyle canlı yayınlar gibi etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Yine Bağcılar’da dostlarımızı, ihtiyaç sahiplerini unutmadık. Belediyemiz tarafından ve Kaymakamlığımızla birlikte yürüttüğümüz “Vefa İletişim Merkezi” projesi kapsamında gıdasına kadar bütün ihtiyaçları gideriliyor. Ayrıca 1.000 bin kişinin evine iftar yemeği ve sahurluk götürüyoruz. İnşallah virüsten kurtulduğumuzda önümüzdeki Ramazan ayı yine çok farklı bir Ramazan yaşayacağız” dedi.

Engellilere hizmetimiz kaldığı yerden devam edecek

Bu zor süreçte kamu kurumlarından ibadethanelere; sokaklardan pazar alanlarına kadar ortak yaşam alanlarının periyodik bir şekilde dip köşe temizlendiğini ve dezenfekte edildiğini belirten Çağırıcı, sözü engellilere getirdi. Salgın yüzünden Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nı kapatmak zorunda kaldıklarını ifade eden Çağırıcı, “Engelli yavrularımız da sosyal hayattan uzaklaştılar. Engellilerin evdeki hayatlarını düşündükçe üzülüyorum. Sabır diyorum. İnşallah bu günler geçecek ve tekrar buluşacağız. O hizmetlerimiz kaldığı yerden başlar ve devam eder. Hayat dostlarla güzel. Hayat gönüllere dokundukça güzel” diye konuştu.

Can dostlarımızı unutmadık

Vatandaşlara hizmet dışında ilçede yaşayan sokak hayvanlarını da unutmadıklarını söyleyen Çağırıcı, bakımlarından beslenmelerine kadar can dostların bütün ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini belirtti. Yoğun ilgi gören programın sonunda Çağırıcı, bugüne kadar gösterilen sabır için teşekkür edip hemşehrilerine tedbirlere uyulması tavsiyesinde bulundu.