KİCK BOKSÇU EMİNE ARSLAN, SÖZÜNÜ TUTARAK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

0
466

Tekstil atölyesinden dünya şampiyonluğuna uzanan bir zafer hikayesi

Çalıştığı tekstil atölyesinde spora zaman bulamayan Kick Boks’çu Emine Arslan, kendisine spor yapma olanağı olan bir iş imkanı sağlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya verdiği sözünü tuttu. “Bir gün mutlaka dünya şampiyonu olacağım” diyerek büyük bir azimle çalışan Arslan, 70 ülkeden 1250 sporcunun katıldığı turnuvada rakiplerini eleyerek dünya şampiyonu oldu. Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Arslan, madalyasını Mehmetçiğe armağan etti.

Antalya’da düzenlenen ve 70 ülkeden 1250 sporcunun mücadele ettiği Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonası’ndan mutlu haber geldi. Organizasyonun son gününde Bağcılar Belediyesi çalışanı milli sporcu Emine Arslan (30) full contact 52 final maçında karşılaştığı Rus rakibi Alena Bashmakova’yı 2-1 yenerek dünya şampiyonu oldu. Ringde büyük sevinç yaşayan Emine, gözyaşlarına hakim olamadı. Emine birincilik başarısını salonda Türk bayrağıyla tur atarak kutladı.

Dünya şampiyonu olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Emine Arslan, madalyasını Mehmetçiğe armağan ettiğini söyledi. Arslan, kendini hem maddi hem de manevi olarak her zaman destekleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya da özellikle teşekkür etti. Arslan, Bağcılar Belediyesi’nde çalışırken kendisine spor yapma fırsatı da sunan Çağırıcı’ya ilk iş günü verdiği “Bir gün mutlaka dünya şampiyonu olacağım” sözünü tuttuğunu da belirtti.

Seninle ne kadar gurur duysak az

Büyük başarısından dolayı Emine Arslan’ı tebrik eden Başkan Çağırıcı, “Seninle ne kadar gurur duysak az. Bağcılar Gençlik Merkezi’ni kurarken Bağcılar gençliğine güvenmiştik ve demiştik ki imkan verilse gençlerimiz dünyayı yener. Bizi haksız çıkartmadınız, tüm ekibe teşekkürler. Seni ve diğer sporcularımızı da yürekten tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda da başarılar diliyorum” dedi.

Şükür namazı kıldı

Türk Bayrağını uluslararası platformda en yüksekte dalgalandıran ve İstiklal Marşı’mızı okutan dünya şampiyonu Emine’nin tekstil atölyesinde zorlu şartlarda başlayan hikayesiyle herkese örnek oldu. Spor yapan arkadaşlarına özenerek 23 yaşında kick boksa başlayan Emine, kısa sürede pek çok başarıya imza atarak milli sporcu oldu. İş sonrası antrenman salonlarına koşarak gittiği zorlu yıllara rağmen birçok başarı elde eden milli sporcu, kimi zaman  antrenmanlara izin vermeyen iş yeri sahipleri yüzünden işsiz kaldı. Asla vazgeçmeyen ve büyük bir azimle antrenmanlarına devam eden başarılı sporcu Türkiye şampiyonlukları kazanıp birçok uluslararası  müsabakada derece alarak Türk bayrağını dalgalandırmayı başardı. Bağcılar Belediyesi,Türkiye’nin gururu olan Emine için Bağcılar Gençlik Merkezi’nde antrenmanlarını daha rahat yapma olanağı olan bir iş imkanı sağladı. Başarılı sporcu da yeni işi sayesinde çok rahatladığını hatta iki rekat şükür namazı kıldığını bile belirtti.

İşte katıldığı turnuvalarda yüz güldüren sonuçlara imza atan Emine Arslan’ın başarıları:

 

2015 İzmir Türkiye Kick Boks Şampiyonu

2015 Kıtalararası Şampiyonu

2016 Türkiye Büyükler ve Gençler Kick Boks Şampiyonluğu

2016 Sakarya Light Contact Türkiye Şampiyonu

2016 Avrupa Büyükler Kick Boks Şampiyonası’nda Avrupa 2’nciliği