KADINDAN ALMALI, MEMLEKET KAZANMALI

0
119

“KADINDAN ALMALI, MEMLEKET KAZANMALI”

Şişli Belediyesi olarak, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile imzaladığımız işbirliği protokolü ile kamu alımlarında kadın girişimcilerin katılımının artırılması için çalışmaya başladık.

Kadın girişimciler için girişimci destekleri hakkında bilgiler, etkinlikler, rol model hikâyeleri ve kamu ihalelerinin linkleri gibi tüm gerekli bilginin bulunduğu Ticaretin Kadınları portalı ve mobil uygulamasında şehir, sektör, ürün ve firma bazlı aramalar yapılarak kadın girişimcilerin ürün ve hizmetlerine hızlıca ulaşmak mümkün.

Türkiye çapında kadın girişimci derneklerine, Türkiye’de faaliyet gösteren kadın girişimcilere, kadın girişimcilerin sektör ve ürün detaylarına ulaşmak için www.ticaretinkadinlari.com adresli web portalından arama yapabilirsiniz.

KAGİDER’in koordinatörlüğünü yaptığı, Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) ve Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUIKAD) paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı” projesi kapsamında hayata geçirilen ‘Ticaretin Kadınları’ portalı ve mobil uygulamasına, Türkiye çapında toplam 224 kadın girişimci derneği ve 1200’den fazla kadın girişimci kayıtlı. Uygulamaya kayıtlar ise devam ediyor.