İSTANBUL’UN ULAŞIMI HER YÖNÜYLE TARTIŞILIYOR

0
431

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, kentin ulaşım sorunlarını konuşmak üzere düzenlenen ‘Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi’ yarın başlıyor. İki gün boyunca sürecek kongrede, çağrılı konuşmacı olarak (Keynote) olarak, Prof. Dr. Dick ETTEMA ve Prof. Dr. Güngör Evren konuşma yapacaklar. Açılış konuşmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı program, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

‘İstanbul Ulaşımını Konuşuyor’ temalı kongre yarın İstanbul Kongre Merkezi’nde başlıyor. İstanbul’un ulaşımla ilgili tüm sorun ve konularının detaylıca tartışılacağı kongre kapsamında akademisyenler, STK’lar, özel sektör temsilcileri, kamu kuruluşları ve İBB’nin ilgili birimleri bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. İki gün sürecek kongre süresince, kentin ulaşımla ilgili problemlerine yönelik çözüm önerileri ve iyileştirme modelleri tartışılacak.

Toplam 10 oturum hâlinde gerçekleştirilecek kongrede, raylı sistemlerden deniz yollarına; otopark politikalarından akıllı şehirlerde kentsel hareketlilik konularına kadar pek çok başlık ele alınacak.

Yaklaşık 3 bin katılımcının buluşacağı kongrede, konuşmacı ve panelistler uzmanlık alanlarına göre sunumlar yapacak. Kongre süresince toplamda 65 konuşmacı bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. 

ULAŞIM SORUNLARI 10 OTURUMDA GÖRÜŞÜLECEK

Kongrede çağrılı konuşmacı olarak (Keynote) Utrecht Üniversitesi’nden Prof. Dr. Dick ETTEMA ve Prof. Dr. Güngör Evren konuşma gerçekleştirecek. Oturumlar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kongre açılış konuşmasıyla başlayacak.

Kongrede görüşülecek konu başlıkları ve moderatörler şu şekilde:

 1. GÜN
 1. Otopark – Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sinan YARDIM
 2. Karayolu Toplu Taşıma Sistemleri – Doç. Dr. Mustafa GÜRSOY
 3. Deniz Yolları – Sinem DEDETAŞ
 4. Yaya, Bisiklet Ve Trafik Güvenliği – Dr. Sabahat TOPUZ KİREMİTÇİ –Merve AKI
 1. GÜN
 1. Raylı Sistemler – Prof. Dr. İsmail ŞAHİN
 2. Yeni Nesil Araçlar – Doç. Dr. Eda BEYAZIT İNCE
 3. Akıllı Şehirlerde Kentsel Hareketlilik – Prof. Dr Haluk GERÇEK
 4. Mekânsal Planlama ve Lojistik Prof. Dr. Mehmet OCAKCI
 5. Transfer Merkezleri –  Prof. Dr. Alper ÜNLÜ
 6. İklim Değişikliği ve Hava Kirliliği – Dr. Ümit ŞAHİN

PROGRAM BİLGİSİ:

Tarih: 17-18 Aralık 2019

Saat: 10.00- 18.00

Adres: İstanbul Kongre Merkezi