İstanbul’u bıraktılar, Kapadokya’da çiftliğe yerleştiler

0
340

İstanbul’da yaşayan Gökhan Dinler (33) ve eşi Gözde Dinler (32), bulundukları stresli ortamdan kaçarak, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesine taşındı.

İstanbul’da yaşayan reklam yazarı Gökhan Dinler ve sanat danışmanı eşi Gözde Dinler, bulundukları ortamın stresli ve şehrin gürültülü olması nedeniyle kendilerine yeni bir hayat kurmaya karar verdi.

Bu kapsamda genç çift, 1 yıl önce Ürgüp ilçesi Mustafapaşa köyü Pancarlık Vadisi’nde arsa satın aldı. Dinler çifti buraya kendi çabalarıyla ahşaptan ev yaptı. Çiftlik kuran çift, bir yandan tavuk, kaz, köpek, ördek, tavus kuşu ve deve kuşu yetiştirirken diğer yandan da bahçelerinde mahsulünü topladıkları doğal ürünlerle yiyecek ihtiyaçlarının bir kısmını karşılıyor.

Hayatlarından memnun olduklarını belirten Gökhan Dinler, “10 yıllık İstanbul maceramın sonunda kendime yeni bir hayat çizgisi belirlemeye karar verdim. Eşimle birlikte bu zamana kadar harcadığımız emekleri bir kenara bırakıp yeni bir hayata adım atmak için Kapadokya’ya geldik. İstanbul’da reklam yazarlığı yapıyordum. Tanınmış firmalar için kampanyalar üretiyordum. Bir noktadan sonra tercih yapmamız gerekiyordu. Biz kendimiz için yaşamayı, üretmeyi ve hayatta kalmayı tercih etmek istedik. Bu nedenle tek derdimiz kendimiz ve hayvanlarımız. Onlarla ilgileniyoruz” şeklinde konuştu.

Annesinin kendilerine tercihi nedenle kızgın olduğunu belirten Dinler, “Annem, ’Oğlum ben seni boşuna mı okuttum?’ Böyle çoban olacaksan baştan olsaydın, neden seni üniversitelere gönderdim’ diyor. Şöyle bir durum var; biz eğer ki bir hayat yaşıyorsak bu hayatı kim için yaşadığımızı önce kendimize itiraf etmemiz gerekiyordu” dedi.

Kaynak: Posta