İSTANBUL’DA SU BASKINI VE GÖLLENMELERE MÜDAHALE EDİLDİ

0
313

İstanbul’da bugün öğle saatlerinden itibaren Çatalca, Arnavutköy ilçelerinde başlayan sağanak yağmur geçişleri, ikindi saatlerinden sonra Eyüp, Sarıyer, Beykoz, Sancaktepe ve Pendik ilçelerinde etkili oldu. İstanbul genelinde şu anda, ana arterlerde yağmurdan kaynaklı bir sıkıntı bulunmuyor.

Sarıyer Tümel çıkışı ile Beykoz Akbaba’ da oluşan göllenmelere IBB Ekipleri anında müdahale etti. Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi Sümbülzade Sokak’ta, 2 katlı ahşap metruk binanın çökmesi sonucu park halindeki 2 özel otomobil zarar gördü. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı olayda, Üsküdar itfaiye ekibi tedbir amaçlı olay yerinde bekletiliyor. Enkaz kaldırma çalışmaları tamamlandı.

Yağış öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri yağış nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklara karşı hazırda bekletildi.

Yağış geçişlerinin akşam saatlerinden sonra il genelinde aralıklarla etkili olması, yarın (Cuma) sabah saatlerinden sonra etkisini azaltarak bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Sorun Yaşanan Noktalar / Olaylar
Beykoz Tokatköy Akbaba Caddesi üzeri göllenme
Sarıyer Maden Mah. Çırçır Deresi Sokak üzeri göllenme
Sarıyer Zekeriyaköy Simpaş Konutları su baskını
Sarıyer Yavuzsultan Mah. Uskumruköy su baskını
Sarıyer İl Jandarma Komutanlığı sahası su baskını

İlçelere Göre Düşen Yağış Miktarı