Göl Festivaline görkemli açılış

0
1408

Burdur Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Göl Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Festivalin açılış töreninde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, halk oyunları ekibiyle birlikte zeybek oynadı.

Burdur Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Göl Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Burdur Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festival kapsamında Köprübaşı mevkiden Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında devam eden şenliğin açılış töreninde Başkan Ercengiz, Halk Oyunları ekibiyle birlikte zeybek oynadı.

Grup Yirmi7’den açılış konseri

Kortej Yürüyüşünün ardından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Grup Yirmi7 sahne aldı. Modern rock ile klasik Türk Müziği ezgilerini birleştiren Grup Yirmi7 söyledikleri şarklarıla Burdurluların beğenisi topladı.

Konserde bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, festivali Burdur Gölü’nün kurumasına dikkati çekmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Başkan Ercengiz, “Gölümüz kuruyor dedik. Gölümüz kurumasına engel olalım dedik. Gölümüz için mücadele edelim dedik. Sesimizi duyurmak istedik. Her platformda bunun gayreti içerisindeyiz. İnşallah bize emanet olan Burdur Gölü bizden sonraki kuşaklara taşıyabilir, bizden sonraki kuşakların gölü yapabiliriz. “Göl Yoksa Burdur Yok” dediğimiz bu serüvende eğer gerçekten göl giderse Burdur diye bir kent olmayacak. Var olduğu escort ankara günden bu yana var olan bu gölde bizden sonraki nesillere aktarılmalı ulaştırılmalı dedik. Salda gölü son birkaç yılda Dünya’nın tanımaya başladığı Türkiye’nin Maldivleri denilen Salda Gölü içinde tehditler oluştuğunu söyledik. Onun çığlığına da kulak verilsin istedik. İnşallah Salda Gölü de kurtulacak. 3 gün sürecek festivalimizde bize vereceğiniz destekten bize vereceğiniz gönülden ve Burdur Gölü’nün sesine kulak vermenizden çığlığına sizin de destek olmanızdan biz son derece mutluyuz, gururluyuz ve onurluyuz. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konserin sonunda Başkan Ercengiz sünnet ettirilen çocuklara hediye dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi.