GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, VEFATININ 81. YILINDA BÜYÜK BİR ÖZLEMLE ANILDI

0
332

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. Yılında Bağcılar’da her yaştan ve kesimden vatandaşın katıldığı etkinlikle anıldı. Düzenlenen anma programı saat 09.05’te saygı duruşu ve Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başladı. Ardından Bağcılar Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programda gençler, okudukları şiirlerle, söyledikleri türkü ve sergiledikleri tiyatro oyunuyla Gazi Mustafa Kemal’e özlemlerini dile getirdi.

Türk Milletinin büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yılı dolayısıyla Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğiti Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Ümit Koç, gaziler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin iştirak ettiği törende saat 09.05’i gösterdiğinde çalan siren sesiyle saygı duruşunda bulunuldu. Ardından okunun İstiklal Marşı’yla birlikte Türk Bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi. Tören, kurumların Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla sona erdi.

Atatürk’ün sevdiği türküler herkesi duygulandırdı

Anma etkinlikleri Bağcılar Anadolu Lisesi’nde devam etti. İlçe protokolünün de katıldığı programda okul öğrencileri, yaptıkları gösterilerle Atatürk’e olan hasretlerini anlattı. Atatürk’ün sevdiği türküleri söyleyen öğrenciler, salonu dolduranları duygulandırırken; ulu öndere hitaben okunan şiirler de dinleyenleri gururlandırdı. Gençlerin bilimden sanata kadar her alanda mesaj verdikleri “Atatürk’ün Hayatı” isimli tiyatro gösterisi ise büyük beğeni topladı. Programın sonunda 10 Kasım nedeniyle ilçe genelindeki okullar arasında düzenlenen yarışmada kompozisyon, şiir ve resim dalında başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.