Emlakçılar Odası karıştı!

0
92

Yönetim, başkan hakkında suç duyurusunda bulundu

Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim kurulundan 4 isim Oda Başkanı Alpay Hacıoğlu hakkında Evrakta sahtecilik ve haksız kazanç sağlamak iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Zaman zaman yaptığı muhalif çıkışlar ile gündeme gelen Kocaeli Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kabul yaptığı açıklamada Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu’nu topa tutarak önemli iddialarda bulundu. Meslektaşlarına seslenen Kabul, Alpay Hacıoğlu’nun yönetimden bağımsız şekilde kararlar aldığını iddia etti. Kabul, aynı zamanda yönetim kurulundan 3 kişi ile birlikte Hacıoğlu’na karşı Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

6 KİŞİLİK YÖNETİMDEN 4 KİŞİ

Adem Kabul ile birlikte Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Yazıcı ve Ahmet Özder savcılığa Evrakta sahtecilik ve haksız kazanç sağlamak iddiasıyla giderek suç duyurusunda bulundu. Odanın ikinci ismi olan Başkan Yardımcısı Aytekin Türkyılmaz ise suç duyurusunda bulunan isimleri destekleyerek resmi şahit olacağını ifade etti. 6 kişilik Oda yönetiminden 4 kişi Hacıoğlu’na karşı harekete geçti.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR”

Adem Kabul yaptığı açıklamada, “Maalesef ki Kocaeli Emlakçılar Odası başkanının görevde olduğu süre zarfında oda ile ilgili kararları yönetim kurulundan bağımsız şahsi çıkarlarına göre saklı, gizli yöneten Alpay Hacıoğlu hakkında bazı konuları bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bir süre önce Kocaeli Emlakçılar Odası yönetiminden ben dahil 3 kişi Savcılığa Alpay Hacıoğlu hakkında resmi Evrakta sahtecilik ve haksız kazanç sağlamak iddiasıyla suç duyurusunda bulunduk” ifadelerini kullandı.

“HIRSIZLIĞA GÖZ YUMMADIK”

Yönetim kurulundan 1 kişinin de kendilerini destekleyerek resmi şahit olduğunu ifade eden Kabul, “Yani toplamda 6 kişilik yönetim kurulunun 4 tanesi başkan Alpay Hacıoglu’nun başkanlığı ahlaklı bir şekilde yönetemediğine inanmakta. Bu 4 kişi haksızlığa, hırsızlıga, yolsuzluğa göz yummadık. Sorduk, sorguladık, tespit ettik savcılığa şikayet ettik. İlgili müfettiş odayı denetime geldi. Oda tarafından bazı üyelere verilmiş sahte imzalı resmi evraklar elimizde mahkeme sonucunu bekliyoruz takipcisiyiz” şeklinde konuştu.

“DETAYLARI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIM”

Sözlerine devam eden Kabul, “Alpay Hacıoğlu’nun usulsüzlükler ve şahsi çıkarlar içerisinde olduğunu gördüğüm anda karşısında durduğumu bilmenizi isterim. Usulsüzlüklerle alakalı detayları önümüzdeki günlerde paylaşarak meslektaşlarımı bilgilendirmeye devam edeceğim” dedi.
Kaynak:Kocaeli Kazetesi