DENİZİ OLMAYAN ŞEHİRDE SU SPORLARINA YOĞUN İLGİ

0
462

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği optimist tekne eğitimi kurslarına bu yıl da yine büyük bir ilgi gösterildi. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içinde yer alan yapay gölette gerçekleşen eğitimler su sporlarına sporcu yetiştirmekte öncülük ediyor.

Çocukları küçük yaşta su sporlarıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yaz okulu kapsamında optimist tekne eğitimleri başladı. Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda gerçekleşen eğitimler hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki gruptan oluşuyor.  7-13 yaşlarında 55 çocuğun katıldığı optimist tekne eğitiminde karada eğitimlerini tamamlayan çocuklar ilk kez yelkenlilerini suya indirdi. Heyecanları yüzlerinden okunan küçük sporcular rüzgarı arkalarına alarak aldıkları eğitimleri uygulama fırsatı buldular.

Okulların yaz tatiline girmesiyle 12 ayrı branşta açılan yaz spor okulları, toplamda iki bin öğrenciyi ağırlıyor. Basketbol, voleybol, jimnastik, halk oyunları, tekvando gibi branşların yanında çocuklar optimist ve kano eğitimleriyle de su sporlarıyla buluşuyor. Eğitimler Haller Spor Merkezi,  Şirintepe Spor Merkezi,  Osmangazi Spor Sahası,  Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu ve Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi’nin yanında Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı göletinde de su sporları eğitimi veriliyor. Büyükşehir Belediyesi spor yaz okulları eğitimleri 30 Ağustos 2019’a kadar devam edecek.