Demirel’in manevi oğlu corona virüsünden hayatını kaybetti

0
500

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in manevi oğlu 71 yaşındaki Ali Çetin Şener, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Nazmiye Demirel’in kardeşi olan Ali Çetin Şener, Demirel çiftinin çocukları olmadığı için yanlarında büyümüştü.

Süleyman Demirel’in manevi oğlu olarak da bilinen, eşi Nazmiye Demirel’in kardeşi Ali Çetin Şener corona virüsü nedeniyle dün hayatını kaybetti.

8 yaşından itibaren Demirel çiftinin yanında büyüyen Ali Çetin Şener’in corona virüsünden yaşamını yitirdiği haberini eski DYP’li siyasetçi Muhsin Alnıaçık sosyal medyadan duyurdu.

“HİÇ ÇOCUKLARI OLMADIĞI İÇİN, ÇOCUKLARI GİBİ BÜYÜYEN”

Alnıaçık’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: ”Hiç çocukları olmadığı için 8 yaşından itibaren Demirel çiftinin evinde, onların çocukları gibi büyüyen, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite yani çocukluk ve gençlik yıllarını Güniz Sokak’ta geçiren, evlendiğinde bile Demirellerin ondan ayrı bir lokma yemeğin bile boğazlarından geçmediği için evine yemek gönderdikleri, Demirel’in, hesap kitap konularını teslim edecek kadar güvendiği kayınbirader Ali Çetin Şener tam da Demirellerin torun yerine koyup sevdikleri ikizlerin düğün hazırlıkları sırasında corona illetinden kurtulamayarak hayata veda etti.”

ŞENER VE DEMİREL AİLELERİNİN AKRABALIK BAĞLARI

Merhume Nazmiye Demirel, 1987 yılında Milliyet gazetesinden Yener Süsoy’a verdiği röportajda “Babam (Mesut Şener), eşimin dayısıdır. Münasip görmüşler, gidip istemişler” demişti. Demirel ve Şener aileleri akrabalık bakımından iç içe…

Nazmiye Demirel’in erkek kardeşi Süleyman Demirel’in yeğeniyle, Süleyman Demirel’in yeğeni Nazmiye Demirel’in kız kardeşinin kızıyla, Süleyman Demirel’in dayısının oğlu Nazmiye Demirel’in kız kardeşiyle evli…

Nazmiye Demirel’in erkek kardeşi Ali Çetin Şener de dayısının oğlu Süleyman Demirel’in yeğeni Füsun Şener evliydi. Çiftin Mesut Süleyman ve Uğurcan adında iki çocuğu var.

Kaynak: Sözcü