ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN ÇİÇEKLERİ BAHAR HAVASI YAŞATIYOR

0
552

3 milyon çiçek kenti süsledi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hurma Bitki Üretim Tesislerinde üretip toprakla buluşturduğu 3 milyon kışlık mevsimlik çiçek rengarenk açarak kente kış aylarında bahar havası yaşatıyor. Sarı, beyaz, mor, lila ve pempe renkli çiçekler Antalya merkezde renk cümbüşü yarattı.

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaptığı çiçek dikimi ile Antalya’da her mevsimi güzelleştirmeye devam ediyor. Kentin dört bir yanında çiçek dikimine yaz-kış devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, cadde, sokak, refüj ve kavşakları rengârenk çiçeklerle süslüyor.
ŞEHİRDE RENK CÜMBÜŞÜ

Üreten belediye anlayışının en önemli örneklerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Hurma Bitki Üretim Tesislerinde özenle ve titizlikle yetiştirilip, toprakla buluşturulan milyonlarca kışlık çiçek açtı. Şehir estetiğini zenginleştiren ve kış aylarında bahar havası yaşatan Büyükşehir Belediyesi, şehri çiçeklerle donatarak görsel bir şölen yaşattı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince dikilen 3 milyon aslanağzı, menekşe, bellis, lahana ve alisyum renk cümbüşü oluşturdu.