Bodrum’a dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akını

0
717

Türkiye’nin turizm cenneti Bodrum’da bulunan tarihi mekanlar, dünyanın farklı bölgelerinden gelen yabancı tatilcilerin akınına uğruyor.

Bodrum'a dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akını

Tatil cenneti Bodrum’da bulunan tarihi mekanlar, dünyanın farklı bölgelerinden gelen yabancı turistlerin ilgisini çekiyor

Bodrum'a dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akını

Turizm sezonunun hareketlenmeye başladığı ilçede, her yıl olduğu gibi yerli ve yabancı tatilciler yoğunluk oluşturmaya başladı.

Tatil için Bodrum’u tercih eden misafirler deniz, kum ve güneşin yanı sıra Bodrum’un tarihi alanlarına da oldukça ilgi gösteriyor. Turistler, Bodrum Antik Tiyatro başta olmak üzere, Halikarnas Mozolesi’nin Bodrum’daki kalıntılarını ve Bodrum Yel Değirmenleri’ni geziyor.

Bodrum'a dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akını

Sabah erken saatlerden itibaren tur otobüsleriyle bölgeye gelen yabancı misafirler, bu alanlarda eşsiz Bodrum manzarası eşliğinde bol bol fotoğraf çekip, tarihe yolculuk yapıyor.

 

Bodrum'a dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akını

Profesyonel turist rehberi Özden Uyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hollandaca ve İngilizce dillerinde 18 yıldır turist rehberliği yaptığını söyledi.

Belçika uyruklu turistlere bölgeyi tanıttıklarını ifade eden Uyar, “Turistlere tarihi alanlarımızı tanıtıyoruz. Gezdiğimiz bölgelerle ilgili geçmişinden ve güncel konuları anlatıyoruz. Gezimiz, yarımadanın çeşitli güzel bölgelerini gezerek sürüyor. Panoramik bölgelerden başlayarak Yalıkavak, Ortakent-Yahşi, Gümüşlük gibi yarımadanın güzel bölgelerini gezdirip tanıtmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
Kaynak: CNN TÜRK