BİLGE KADINLAR, SEVGİ EVLERİ’NDE KALAN ÇOCUKLARI MİSAFİR ETTİ

0
395

Sevgi Evleri’nde kalan 25 çocuk, Bağcılar Belediyesi Bilge Kadınlar Platformu tarafından düzenlenen programda doyasıya eğlendi. Renkli etkinliklerin gerçekleştiği gecede minikler için “Kitapla Buluşma Yaşamla Tanışma” Kulübü çocukları mini bir konser verdi.

Bağcılar Belediyesi tarafından kitap okuma, tahlili ve analizi çalışması amacıyla hayata geçirilen “Bilge Kadın Platformu” üyeleri, Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle özel bir etkinliğe imza attı.

Bu kapsamda Sevgi Evleri’nde kalan 25 çocuk, Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde ağırlandı. ‘Bilge Kadın’ların kendi evlerinde yaptığı yemek ve tatlılar minik misafirlere ikram edildi. İlerleyen saatlerinde çocuklar için renkli bir program düzenlendi. Önce masal dinleyen çocuklar, yüz boyama, balon şişirme ve Hacivat-Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. “Kitapla Buluşma Yaşamla Tanışma” Kulübü üyesi çocuklar da Sevgi Evleri çocukları için şarkılar söyledi.

Bilge Kadınlar, sosyal hizmetler ve sevgi evleriyle kardeş oldular

Programda bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, “Bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki Bilge Kadın Platformu, eğitim faaliyetlerini gerçekleştirirken ev ve özel hayatında da özellikle beylere ve çocuklara aşılıyorlardır” dedi.

Bağcılar Belediyesi Çevre Kulübü Koordinatörü Faik Işım ise “Bilge Kadınları alkışlıyorum. Bu sene de kitap haftası münasebetiyle çocuklarımız için bir etkinlik yaptılar. Şunu gördük Bilge Kadınlar, sosyal hizmetler ve sevgi evlerimizle kardeş oldular. Birlikte iş yapıyorlar” diye konuştu.