BELEDİYEYE GELMEDEN İŞLEMLERİNİZİ İNTERNET ÜZERİNDEN YAPIN

0
438

Bağcılar Belediyesi’nden Vatandaşa Çağrı

Korona (Covid-19) virüsü nedeni ile belediyemize gelmeden de, başvurularınızı ve işlemlerinizi (Ödeme İşlemleri, Borcu Yoktur Yazısı, Rayiç Değeri Bedel Yazısı, Vergi Bildirim İşlemleri) e-Belediye Kapısı (https://ebelediye.bagcilar.bel.tr/ebelediye), e-Devlet Kapısı (https://www.turkiye.gov.tr/bagcilar-belediyesi) ve Çağrı Merkezimiz (4440092) üzerinden yapabilirsiniz.

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR.

KORONAVİRÜS, ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, koronavirüs ile mücadele kapsamında halkın sağlığını korumak için ilçe sakinlerini işlemlerini belediyeye gelmeden online olarak internet üzerinden yapmaya davet etti.

 İlçe genelinde 100’e yakın noktada ücretsiz internet sağladıklarını söyleyen Çağırıcı, “Çok iyi bir EBYS uygulamamız var. Yoğun ilgi gören online hizmetimiz 7 gün 24 saat sürdürüyoruz. Salgın nedeniyle hemşehrilerimizin işlemlerini evden internet üzerinden yapmaları sağlıkları açısından önemli olacaktır” tavsiyesinde bulundu.

Tüm dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehlikesine karşı halkın sağlığını korumak için teyakkuza geçen Bağcılar Belediyesi, ilaçlama, dezenfekte ve denetleme çalışmalarının ardından önemli bir adım daha attı. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Akıllı Belediyecilik Projesi kapsamında uygulamaya koyduğu Elektronik Belge Yönetim Sistemi’nin (EBYS) uygulamasını ilçe sakinlerinin kullanımına ağırlık vermesini istedi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında belediyeye ait tüm işlemlerin internet sitesi üzerinden veya çağrı merkezi üzerinden yapmaya davet eden Çağırıcı, “Çok iyi bir EBYS uygulamamız var. Yoğun ilgi gören online hizmetimizi 7 gün 24 saat sürdürüyoruz. Bugüne kadar vatandaşlarımızın çoğu işlemlerini belediyeye gelmeden buradan yapıyordu. Şimdi artık bu sistemi kullanmaya daha çok ağırlık vermeliyiz. Salgın nedeniyle hemşehrilerimizin işlemlerini evden internet üzerinden yapmaları sağlıkları açısından önemli olacaktır” dedi. Çağırıcı, 100’e yakın noktada ücretsiz internet hizmeti sunduklarını da belirtti.

33 hizmet online olarak veriliyor
İlçe sakinleri bu kritik günlerde belediyeye kadar gitmektense evinde oturduğu yerden dakikalar içinde işlemlerini EBYS üzerinden hızlı ve kolay bir biçimde gerçekleştiriyor. Online kentsel faaliyetler kapsamında Emlak Vergisi Bildirimi, Emlak Vergisi Bildirim Sureti Sorgulama, Borç Sorgulama ve Ödeme, İmar Durumu Sorgulama, alt yapı, mühendislik, bina, arsa, çevre, temizlik, reklam bildirimleri başta olmak üzere toplam 33 hizmete online olarak veriliyor.

Çağrı merkezi, web, e-devlet ve sosyal medya kanallarıyla işlemler kolayca yapılırken, başvurular tamamladığında vatandaşlar sms ve e-posta yolu ile bilgilendiriliyor. Süreç web sitesi yada çağrı merkezi üzerinden de takip edilebiliyor. Evrak kayıtlarına bakıldığında elden yapılan işlemlerin online işlemlerden daha az olduğu açıkça görülüyor.