Bağcılar’da Sosyal tesisler dezenfekte edilerek kullanıma hazır hale getirildi

0
287

KAPILARINI 1 HAZİRAN’DA AÇACAK OLAN SOSYAL TESİSLER TEMİZLENDİ
Sosyal Bağcılar Belediyesi, koronavirüs nedeniyle 2.5 aydır kapalı olan ancak 1 Haziran (Bugün) itibariyle kapılarını açacak olan sosyal tesis ve işletmelerde dezenfeksiyon çalışması yaptı. Bu kapsamda ilçede bulunan 56 parktaki kafeteryalar ilaçlandıktan sonra sosyal mesafe kuralına göre dizayn edilerek kullanıma hazır hale getirildi.

Kovid-19 önlemleri kapsamında 16 Mart tarihinde kapatılan Bağcılar Belediyesi bünyesindeki sosyal tesisler 1 Haziran Pazartesi günü itibariyle kapılarını ilçe sakinlerinin hizmetine açıyor. Bu amaçla Bağcılar Belediyesi tarafından 22 mahallede bulunan 56 parkta yeniden faaliyete geçecek olan sosyal tesislerde yeni normal kurallar çerçevesinde tüm koşullar oluşturuldu.

Toplum sağlığını korumak adına salgınla mücadele eden Bağcılar Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri, yarınki açılış öncesinde yoğun tempoyla çalışmasını sürdürüyor. Özel kıyafetli ekipler, öncelikle tesislerin içindeki mutfak kısmından masa ve sandalyelere kadar her noktayı detaylı bir şekilde dezenfekte ederek steril hale getirdi. Ardından da işletmelerin ön kısmındaki açık alan da mikroorganizmalara karşı ilaçlandı. Gün boyu süren hijyen çalışmaları sonucunda parklardaki tesis ve işletmeler ter temiz oldu.

Gönül rahatlığıyla mekanlardan istifade edilebilir

Belirlenen kurallara göre tüm tesislerde tedbirleri aldıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Belediyemize ait olan tesislerimizi açmadan önce temizleyerek vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip oturabileceği, bir ortamı oluşturduk. Belediyemizin sosyal tesislerinde dezenfeksiyon ve hijyen adına tüm çalışmalarımızı tamamladık. Hemşehrilerimiz gönül rahatlığı ile  1 Haziran Pazartesi gününden itibaren bu mekanlardan istifade edebilirler” dedi.

Çağırıcı, içinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde vatandaşları; sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına uymaya davet etti.