BAĞCILAR’DA SOKAĞA ÇIKILMADI

0
477

Bağcılar’da Fırınla Eczaneler Açık Vefa Timleri İhtiyaçları Gideriyor

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında Cuma günü saat 17.00’da Bağcılar Meydanı, Güneşli Meydanı ve en işlek 6 caddenin yaya trafiğine kapatılmasının ardından gece 31 ilde Sokağa Çıkma Yasağı getirilmesiyle birlikte İstanbul’un en büyük 3. İlçesi olan Bağcılar’da yasağa uyulduğu görüldü.  Polis, ilçede birçok noktada denetimleri sürdürürken devriye ekipleri de ara sokakları kontrol ediyor.

Güneşli havaya rağmen halkın büyük çoğunluğu balkonlarında otururken fırınlar ve eczaneler hizmete devam ediyor. Vatandaşlar sokağındaki fırınlardan sıcak ekmeklerini alabiliyor. Fırıncılar, fırın sayısının çok olması sebebiyle araçla dağıtım yapma gereği duymadıklarını, yakın apartmanlardan gelen telefon üzerine de sepetle ekmek verdiklerini ifade etti.

Bağcılar Belediyesi ve Kaymakamlığın birlikte yürüttüğü Vefa İletişim Merkezi Ekipleri gün boyunca evinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastalığı olanların evlerine gıda ve ekmeklerini ulaştırdı. Çevre Koruma Müdürlüğü ekipleri de PTT, noter, bankalar ile tapu ve nüfus müdürlükleri gibi halkın yoğun olduğu kurum kuruluşların önlerinde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştirdi.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, en kritik dönem olarak görülüp Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilen 15 günde, yasağa ve diğer korona tedbir kurallarına uyulması gerektiğini belirterek, “Lütfen kendi ve toplum sağlığımız için son bir gayret gösterelim. İnşallah bu koronavirüs salgınını atlatarak yine normal hayatımıza döneceğiz” dedi.