BAĞCILAR TEKNOFEST 2019’A KATILIYOR

0
341

FUAT SEZGİN BİLİM MERKEZİ de TEKNOFEST’te
TEKNOFEST STANDIMIZ : B 9-11

Büyüleyici Bir Bilim Serüvenine Hazır mısınız?

İstanbul Kalkınma Ajansının desteğiyle belediyemiz tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanlığınca 2019 Yılının Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı ilan edilmesi münasebetiyle Bağcılar Fuat Sezgin Bilim Merkezi adını verdiğimiz, merkezimiz;

Farklı yaş gruplarından, farklı birikime sahip bireyleri;

• Bilimle buluşturmak,

• Bilim ve teknolojiyi anlaşılır ve ulaşılır kılmak,

• Bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmak,

• Deneysel ve uygulamalı etkinlikler ile bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturmak,

• Bireylere öğrenme şevki, deney yapma ve keşfetme heyecanı yaşatmak amacıyla kuruldu.

Bilim Merkezimiz Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik gibi temel bilimleri görerek, yaparak, yaşayarak öğrenmeyi sağlayan “İnteraktif topografya”, “İnteraktif Periyodik Tablo”, “Girdap Tüneli” gibi 70’e yakın deney istasyonu, “Güneş Enerjisi”, “Ressam Robot”, “Güneş Saati” gibi atölye çalışmaları, 8D Sinema”, gökyüzü ve uzayın keşfedileceği “Planetaryum” ve çocuklarımızın Biyoloji bilimini öğrenebileceği, toprak ve bitkileri tanıyacağı Botanik bahçesinden oluşmaktadır.

Merkezimiz bünyesinde ayrıca; “Drone Yapımı”, “Scratch”, ve “Arduino” gibi yeni teknolojileri genç nesillere aktaracak, bu meydanda “biz de varız” dedirtecek bir duyguyu geliştirerek onlara özgüven kazandıracak eğitimler de bulunmaktadır.

Merkezimizde verilecek “Evde Bilim” ebeveyn eğitimleri sayesinde anne ve babalara evde bulunan malzemeleri kullanarak deney yapmaları öğretilerek, her evin bir bilim yuvasına dönüşmesi sağlanmaktadır.

BİLİM MERKEZİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN…

ENDERUN YETENEKLİ ÇOCUKLAR MERKEZİ, 7 PROJEYLE TEKNOFEST’E KATILIYOR

Bağcılar’da yetenekli çocukların eğitim gördüğü Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e 7 projeyle katılacak. Enderunlu 12 öğrenci, “Dijital Su Sigortası”, “UyurGezmem”, “Kazandıran Üstgeçit”, “Kamuflaj Bileklik”, “Tanıyan Teknoloji”, “Engel(SİZ) Işık” ve “Newton’un Kaskı 4.0” isimli projeleriyle teknoloji meraklılarının karşısına çıkacak.

STANDIMIZ TEKNOFEST GİRİŞİNDE 1 NUMARALI “İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ” ÇADIRINDADIR.

Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, kişilerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre etmeyi amaçlayan “İnsanlık Yararına Teknolojiler Yarışmaları” sonucunda 7 projeyle finale kalarak TEKNOFEST’e katılma hakkı kazandı.