BAĞCILAR BELEDİYESİ GİRİŞİNE TERMAL KAMERA

0
290

Bağcılar Belediyesi korona virüse karşı önlemler çerçevesinde giriş kapısına termal kamera koydu. 37,5 derece ve üzerinde olanlar belediye sağlık görevlilerince bilgilendirilerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendiriliyor.

Türkiye’de korona virüs vakalarının artış göstermesinin ardından tedbirler artırılıyor. Havalimanları ve TBMM’nin ardından bazı belediyeler de kapılarına, vücut ısısını ölçen termal kamera koydu.

Bağcılar Belediyesi korona virüse karşı önlemler çerçevesinde giriş kapısına termal kamera koydu. Güvenlik görevlileri vücut ısısı ölçümleri yapıldıktan sonra belediyeye girişlere izin veriyor. Vücut sıcaklıkları 37,5 derece ve üzerinde olanlar belediye sağlık görevlilerince bilgilendirilerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendiriliyor.

Tedbirler çerçevesinde ayrıca belediyeye girene maske verilip, el dezenfektanı kullandırılıyor. Vatandaşlar birimlerde 1-2 metrelik sosyal mesafe kuralına uyarak işlemlerini yaptırıyor.

HASTALARA AMBULANS DESTEĞİ
Vefa İletişim Merkezi aracılığı ile Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğüne yapılan müracaatlar üzerine 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hastalar sağlık derecesine göre belediye ambulansı veya görev araçları ile hastaneye götürülerek işlemlerinin ardından tekrar evlerine getiriliyor.