Avokado damarları temizliyor

0
281

ABD’nin Pennsylvania Üniversitesi’nden uzmanlar, ‘süper besin’ olarak adlandırılan avokadonun bir faydasını daha keşfetti. Günde bir avokado, kötü kolesterol seviyesini yüzde 10 düşürüyor. Yani, kalbe giden damarlardaki tıkanmayı hafifletiyor.

Her gün bütün bir avokado, aşırı kilolu insanlarda kalp hastalıklarını uzak tutabilir. Yapılan testler, beş hafta günde bir kez avokado yiyen aşırı kilolu kişilerde, zararlı kolesterol seviyelerinde yüzde 10’luk bir düşüş görüldü. ABD’deki Pennsylvania Eyalet Üniversitesi uzmanları, avokadonun arterleri dolduran ve kalp hayatını tehdit eden kötü kolesterol salınımının durduğu görüldü. Journal of Nutrition’da yayınlanan araştırma, ‘Avokado zengin bir antioksidan kaynağıdır ve kardiyovasküler hastalığın önlenmesinde rol oynayabilir’ diyor.

Hem sağlık açısından hem de lezzet olarak sıklıkla tercih edilen avokado, pratik soyma yöntemiyle daha kolay ayıklanabilir. Eğer avokado nasıl soyulur merak ediyor ve avokado soymanın pratik yöntemi nedir diye düşünüyorsanız “avokado nasıl soyulur, avokado soymanın pratik yöntemi”

Avokado nasıl soyulur? Avokado soymanın pratik yöntemi
Avokado en kolay olgunlaşıp yumuşadığında soyulur. Yumuşadıktan sonra elma soyar gibi soyup daha sonra ortadan ikiye ayırınız. Çekirdeğini çıkartıp kare dilimler olarak dilimleyiniz.

Avokado olgunlaşmadan soymak isteyenler için de mikrodalga kullanarak pratik bir yöntem mevcut. Streç film ile sardığınız avokadoyu mikrodalganın içine koyun ve iki saniye çevirin. Böylece avokado yumuşayacak ve kolayca soyulacaktır.
Kaynak:POSTA