ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK MERKEZİ KURUYOR

0
226

Yetişkin ve çocuklara yönelik hizmet verilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ilçesinde kapsamlı bir sağlık merkezi kuruyor. Çalışmalarında sona yaklaşılan sağlık merkezine ilk etapta Sütçüler’deki Çocuk Ağız Diş Polikliniği taşınacak. Merkezde sadece çocuklara değil yetişkinlere de ücretsiz diş sağlığı hizmeti verilecek.

Antalya halkına koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini vermek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, çocuklara yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin kapsamını genişletiyor. Sütçüler’deki binasında 4 ünite ile hizmet veren merkez, Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı Otogar Kavşağı yakınındaki daha büyük ve modern binasına taşınıyor. Hem çocuk hem de yetişkinler için diş sağlığı hizmeti sunacak olan merkez, “Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi” olarak hizmet verecek.
10 ÜNİTELİ DİŞ POLİKLİNİĞİ
Büyükşehir Belediyesi, 5 katlı olan ve 2000 metrekare kapalı alana sahip binayı, kapsamlı bir sağlık merkezine dönüştürüyor. Merkez bünyesinde 5’i çocuk, 5’i yetişkin olmak üzere 10 ünitelik bir diş polikliniği oluşturulacak. Sağlık Merkezi’nde ücretsiz diş muayenesi ve koruyucu tedaviler uygulanacak.

TADİLAT SÜRÜYOR
Şu an merkezi Kuzeyyaka Mahallesi’nde olan Evde Sağlık Birimi de bu binaya taşınacak. Merkezde ilerleyen günlerde genel poliklinik, çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği, diyetisyen ve psikolog hizmetleri de verilecek. Tadilatın tüm hızıyla sürdüğü sağlık merkezi, çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.