Altan Öymen’e Beşiktaş’ta Sürpriz Kutlama

0
287

Başkan Rıza Akpolat’tan Altan Öymen’e sürpriz doğum günü kutlaması…

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, CHP eski genel başkanı gazeteci-yazar Altan Öymen’e kendi adını taşıyan kütüphanede sürpriz bir doğum günü düzenledi. Öymen’e sağlıklı ve mutlu yıllar dileyen Başkan Akpolat duygularını şöyle ifade etti:

“Bugün eski genel başkanlarımızdan, saygı değer gazeteci-yazar Altan Öymen’in doğum gününü, Beşiktaşlılara miras bıraktığı kitaplar için hazır hale getirdiğimiz kütüphanede bir araya gelerek kutladık. İyi ki doğdunuz Başkanım. Altan Başkan, Altan abi ülkemizin saygın bir değeridir. Her görüşten, meslekten, partiden insanımızın sevdiği saygı duyduğu örnek bir kimliğe sahip. Bu değere sahip çıkmak temel sorumluluğumuzdur.”

Duygulu anlar yaşayan Öymen, Başkan Akpolat’a bu ince düşüncesinden ötürü teşekkür ederken değerli kütüphanesini de Beşiktaşlılara bağışlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Altan Öymen 10 Bin Kitabını ve Kişisel Arşivini Beşiktaşlılara Bağışlamıştı

Altan Öymen’in isminin verildiği Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde hazırlanan kütüphane gelecek nesillere ışık tutacak. Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca’dan oluşan yaklaşık 10.000 kıymetli kitap ile kronolojik ve tematik olarak titizlikle düzenlenen dergi ve gazete arşivinin yer alacağı kütüphanede eşine az rastlanan eserlerle binlerce yayın bulunacak. Altan Öymen için özel bir çalışma alanın tasarlandığı kütüphanede kitapseverler için de okuma ve çalışma alanları olacak.