Ali Sunal’dan duygulandıran Kemal Sunal açıklaması

0
858

Oyuncu Ali Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde, Balalayka isimli filmin çekimleri için bindiği uçakta, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden babası Kemal Sunal ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sunal, “Hayatımda ‘Keşke’ demeyi hiç sevmem ama bazen ‘Keşke o uçağa binmeseydik’ diyorum” sözleriyle duygulandırdı.

Türk sinemasının komedi ustası Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde, Balalayka isimli filmin çekimleri için bindiği uçakta, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal, 2. Sayfa programına konuk oldu.

İşte Ali Sunal’ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar:

“KEŞKE O UÇAĞA BİNMESEYDİK”

Hayatımda ‘Keşke’ demeyi hiç sevmem ama bazen ‘Keşke o uçağa binmeseydik’ diyorum.

Babamın bir çekmecesi vardı, kitlerdi orayı. Hiç ellemezdik. Vefatından bir süre sonra orayı açtık. Koleksiyon yapmayı severdi, biriktirdiği bir şeyler çıktı.

Onun dışında Amerika’dan gelen bir mektup vardı. İngilizce yazılmıştı. Mektupta şöyle diyordu; ‘Seni hiç tanımıyorum. Filmlerdeki hiçbir şeyi anlamıyorum ama seni izliyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.’

Babam bir gün arkadaşlarıyla konsere gitmiş. Genç bir arkadaş gelmiş yanına ‘Siz burada ne yapıyorsunuz?’ diye sormuş. Babam da ‘Neden?’ karşılığını vermiş.

“BABAM İNSANLARLA BİR ARADA OLMAYI ÇOK SEVERDİ”

O da ‘Siz halk kahramanısınız’ demiş. Babam ‘Peki buradakiler kim?’ diye sorunca genç ‘Halk’ demiş. Babam insanlarla bir arada olmayı çok severdi. İnsanlar da onu…

Öte yandan Aslında 10 Kasım günü doğan Kemal Sunal’ın doğum günü 11 Kasım’da kutlanıyor.

“ATAMIN VEFAT ETTİĞİ GÜNDE DOĞUM GÜNÜ KUTLAYAMAM”

Kemal Sunal bunun nedenini ise şu sözlerle açıklamıştı:

Aslında 10 Kasım doğumluyum ama Atam’ın vefat ettiği günde doğum günü kutlayamam, sevinemem, gülemem. 11 Kasım doğum günümdür.

Kaynak: HaberTürk