2020’Yİ KAHKAHA ATARAK KARŞILADILAR

0
311

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan Edirne Akademi’de ‘Kahkaha Yogası Atölyesi’ düzenlendi. Atölye çalışmasına katılan kadınlar, Kahkaha Yogası Lideri Hülya Bodur ile birlikte 2020 yılını kahkaha atarak karşıladı.

Edirne Belediyesi bünyesinde kurulan ve birçok konuda verdiği eğitimlerle başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere toplumun her kesiminde farkındalık yaratan Edirne Akademi’de Kahkaha Yogası Atölyesi düzenlendi. Kaleiçi Eski Vali Konağı’nda bulunan Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde gerçekleştirilen atölye çalışmasında Kahkaha Yogası Lideri Hülya Bodur, kadınlara hem doğru nefes alıp verme teknikleri öğretti hem de kahkaha atarak günlük yaşamın stresinden uzaklaştırdı. Atölye çalışmalarına katılan kadınlar 2020 yılını kahkaha atarak karşıladı.

Kahkaha yogasıyla kadınlara doğru nefes vermeyi öğretmeyi amaçladıklarını belirten  Kahkaha Yogası Lideri Hülya Bodur, “Çocuksu kahkaha egzersizlerini yetişkinler üstünde uyguluyoruz. Bir çocuk günde 400 kez gülerken bir yetişkin günde ortalama 15 kez gülüyor. Bu sayıları artırmak istiyoruz. Daha çok kahkaha attığınızda, daha iyi nefes almış oluyoruz, beynimize daha fazla oksijen gittiğinden daha yaratıcı düşünüyoruz. Daha fazla endorfin salgılıyoruz, kendimizi daha iyi hissediyoruz. Kahkaha yogası yapmanın en temel amacı mutlu olmak. Doğru nefes alıp vermek, yani burada yaptığımız şey zihnimizi kandırmak, zihnimizi rahatlatmak ve stresimizi biraz dağıtarak bunu sevince dönüştürmek” dedi.

Kahkaha atarak stresten kurtulmak isteyen kadınlar, çalan müzik eşliğinde kahkaha atarak, günün stresinden kurtuldu.